A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
03.10.2023 - Akdeniz İş Dünyası
Akdeniz İş Dünyası – Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri – Firma Rehberi

2018’de Yapılması Planlanan Zam İçin Çalışmalar Başlatıldı

2018’de Yapılması Planlanan Zam İçin Çalışmalar Başlatıldı

Asgari Ücret Komisyonu, hükümetin dışında Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu ve Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu ile toplantıya başladı.

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren yılın en önemli görüşmelerinden biri olan Asgari Ücret Komisyonu toplantısı bugün yapıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda, bakan Jülide Sarıeroğlu’nun başkanlığında toplanan komisyon, 2018 yılı için asgari ücret miktarını belirleyecek. Mevcutta asgari ücret net olarak 1404 TL.

Bakan Jülide Sarıeroğlu, toplantı hakkında hem işçi hem de işverenler tarafından fedakârlık yapılması gerektiğini belirterek hükümet olarak son on beş sene içerisinde asgari ücretin yedi misli artırıldığını ifade etti. Bakan, asgari ücretle çalışan işçileirn haklarını koruduklarını ve bu hafta mecliste kabul edilen torba kanunlarla vergi diliminden doğan menfî durumları da kotarmayı başardıklarını belirtti.

Asgari Ücret Komisyonu, 2018 için belirlenecek olan asgari ücret nedeniyle bakanlığın Reşat Moralı Salonu’nda görüşmelere başladı. Komisyon dâhilinde hükümetin karşısında Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu işçi tarafında, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu ise işveren tarafında bulunuyor. İşçi tarafını temsil eden grubun önderliğini Akansel Koç başkanlık ederken, işveren kısmını temsil eden gruba ise Nazmi Irgat liderlik etmekte. Toplantıya hükümet kanadından Bakan Jülide Sarıeroğlu’nun dışında Bakanlık Müsteşarı Ahmet Erdem ve Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder de katılıyor.

Yapılan toplantı toplamda yedi milyon işçinin muhatabında yer alıyor. Güncel olarak tüm kesintilerden arındırılmış asgari ücret miktarı 1404,06 TL iken, yapılacak zammın ne kadar olacağı merak ediliyor.

Kaynak : Ekonomi Haber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ