A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
16.04.2024 - Akdeniz İş Dünyası
Akdeniz İş Dünyası – Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri – Firma Rehberi

Az Bulunuyor Faydası Çok: Gramı 15 Lira

Az Bulunuyor Faydası Çok: Gramı 15 Lira

Çok az bulunan arı sütü faydalı bir ürün olması nedeniyle fiyatı yüksek olduğundan kilogramla satılmıyor ve gramı 15 liradan alıcı buluyor.

Yüksek rakımlı Ağrı dağı eteklerindeki yaylalarda üretilen arı sütü sağlığa olan faydalarıyla biliniyor. Arıcılıkla ilgilenen köylüler tarafından üretimi yapılan arı sütünün gramı 15 lira kilogramı ise 3000 liradan satışa sunuluyor. Arı sütünün nadir üretilmesi nedeniyle fiyatı en yüksek ürünlerden olduğunu belirten Caner Altın adlı üretici, faydalarından dolayı talep edilen sütün ancak gramla alınabildiğini, ürünü kendi baharat dükkanlarında sattıklarını ifade etti. Çakıroba’da ürettikleri arı sütünün pek çok yararı olduğunu belirten Altın, bal üretimini yıllardır yaptıklarını ve Ağrı dışında diğer illere de sattıklarını aktardı. Çok pahalı olduğu için kilo satışından çok gram satışıyla yapılan ürünün üretiminin kolay olmadığını dile getiren Altın, ürüne talebin ve alıcısının çok fazla olduğunu söyledi. Sağlığa pek çok faydası bulunuyor

Çocukların da rahatlıkla tüketebildiği ürünün vücut direncini arttırıcı, hafıza güçlendirici, kansere karşı koruyucu ve yumurtalık güçlendirici olduğu vatandaşların belirttiği faydalardan. Sıcakta özelliğini hemen yitirimesi açısından buzdolabında saklanması gereken arı sütünün kraliçe arıların ana besini olduğu ve bu nedenle 7 yıla kadar yaşadıkları belirtiliyor. Genç arıların salgıladığı enzim olan arı sütü, kraliçe ve yavru arıların besinidir.

Kaynak : Ekonomi Haber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ