A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
16.04.2024 - Akdeniz İş Dünyası
Akdeniz İş Dünyası – Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri – Firma Rehberi

Bakan Açıkladı: 4/C’li Çalışanlar 4/B Kadrosuna Dahil Edilecek

Bakan Açıkladı: 4/C’li Çalışanlar 4/B Kadrosuna Dahil Edilecek

Taşeron işçi konusunda açıklamalar yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, konu hakkında detaylı bilgiler aktardı. Bunun yanı sıra 4/C’li çalışanların 4/B’ye alınacağı belirtildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan taşeron işçiler ile ilgili açıklamada, birçok idareye sosyal güvenlik kurumlarında alt işveren işçileri göreviyle işçilerin sürekli işçi olarak kadroya dahil edileceği bildirildi. Sosyal medyadaki Twitter hesabından açıklamalar yapan Bakan Sarıeroğlu, söz konusu düzenlemenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyu ile paylaşıldığını belirterek açıklamalarına devam etti.

Açıklamalarında genel bütçeye dahil olan kamu idareler, özel bütçeye dahil olan idareler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar ile birlikte sosyal güvenlik kurumları kapsamında çalışanların sürekli işçi kadrosuna alım yapılacağı bilgisi paylaşıldı. Bu kapsamda özel sözleşmeli, ya da geçici olarak alım değil sürekli işçi kadrosuna alım yapılacağı ifade edilirken, bu konuda herhangi bir yaş, eğitim, asıl iş gibi ayrımların bulunmayacağı da hatırlatıldı.

Bugün sabah saatlerinden itibaren başlayacak olan uygulamada, kamuda görev yapmakta olan taşeronların kadrolu işçi olacağı belirtildi. Belediye ve il özel idarelerinde görevlerini sürdürmekte olan çalışanlara yapılan düzenleme ile birlikte bu çalışanların il özel idareleri ve belediyeler kapsamında işçi olarak istihdam edileceği kaydedildi.

Yapılan düzenlemeler içerisinde 4/C ile çalışanlara yönelik de düzenleme yapıldığını hatırlatan Sarıeroğlu 4/C kapsamında çalışanları, 4/B kadrosuna alıyoruz. Böylece, 4/C kapsamındaki çalışanlarımızın bu sorununa da bir nokta koyuyoruz. Yeni düzenlemenin, 4/C’li kardeşlerimize de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak : Ekonomi Haber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ