A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
28.11.2023 - Akdeniz İş Dünyası
Akdeniz İş Dünyası – Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri – Firma Rehberi

BİM ve A101’den Ucuz Et Hamlesi

BİM ve A101’den Ucuz Et Hamlesi

Bakanlık tarafından yapılan ucuz et satış şartları kapsamında, gerekli koşulları sağlayan iki firmanın açıklandığı ifade edildi. Anlaşma sağlanan firmaların BİM ve A101 olduğu belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca yapılan ucuz et konusundaki açıklamalara ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Buna göre gerekli şartların sağlanması koşulu ile bazı süpermarketlere karkas eti satış izni verileceği belirtilmişti. Bu kapsamda A101 ve BİM’in bu koşulları sağladığı ifade edildi. Söz konusu sevkiyatlara bugün başlanacağı belirtildi.

Dün Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, mesai saati bitimine kadar marketler tarafından konu kapsamında başvuruların yapılabileceği belirtilmişti. Bu saate kadar başvuran firmalar için sonuçlar açıklandı. Kurum tarafından yapılan değerlendirmelerde iki zincir mağaza firmasına izin verildiği belirtildi. BİM ve A101’in şartları karşıladığı belirtilen açıklamada, bu iki şirket ile gerekli sözleşmelerin imzalandığı kaydedildi.

Yapılan anlaşmalar sonucunda bu iki firma ile ucuz et anlaşması yapılacağına dair bilgi verildi. Karkas et satışı yapabilecek olan bu firmalar, aldıkları etleri kıyma ve kuşbaşı yaparak satışa sunacaklar. Anlaşma gereğince, firmalar bu etleri ülkenin bütün illerinde satışa sunabilecekler. Yapılan sözleşmelerde yer alan maddelere göre üretilecek olan kıymalar 29 lira üzerinden satışa sunulacakken, kuş başılar ise 31 liradan fiyatlandırılacak.

Bu fiyatların üzerinde satış gerçekleşmeyecek. Fiyatlarda sabitlik uygulanacakken, ürünler de belirlenen anlaşma gereğince satılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ