A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
28.11.2023 - Akdeniz İş Dünyası
Akdeniz İş Dünyası – Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri – Firma Rehberi

Bitcoin 2018’e Kadar 1250 Dolar Değerlenecek

Bitcoin 2018’e Kadar 1250 Dolar Değerlenecek

Kısa zamanda büyük kazançlar getiren Bitcoin’in değerinin 2018’e girmeden 1.250 dolar daha yükseleceği belirtildi.

Birçok dünya ülkesi tarafından kabul görürken, bazı ülkeler tarafından işlemlere kapatılan Bitcoin hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Şu sıralar 4.281 dolar üzerinden işlem gören sanal para biriminin gelecek sene başına kadar yaklaşık 1.250 dolarlık bir yükseliş yaşayacağı tahmin edildi.

ÇİN YASAK GETİRMİŞTİ

Yılın üçüncü çeyreğinde hızla artış gösteren sanal para birimi, geçtiğimiz ay içerisinde Çin’de çeşitli sınırlamalara ve yasaklamalara maruz kalmıştı. Bu esnada düşüşe geçen para, kısa zamanda kendini toparlayarak yükselişini tekrar sürdürdü.

5 BİN DOLARA ULAŞACAK

Bitcoin uzmanları tarafından yapılan değerlendirmelerde, birimin sene sonuna kadar 5 bin dolara ulaşacağı, gelecek sene ise bu rakamı daha da geçeceği ifadesine yer verildi. Birçok farklı uzman tarafından yapılan açıklamalarda ortak nokta, sanal para biriminin 5 bin dolara ulaşacak olması. Bu rakamı da geçeceğini belirten uzmanlar olsa da, genel olarak bu fikre katılım olduğu söylenemez.

Ulusal para birimlerini geride bırakarak yükselişini sürdüren Bitcoin, böyle giderse küresel para birimini, ulusal para birimlerine göre daha değerli hale getirecek. Zira birimin sürekli yükselişte olması, yatırımcılarını daha çok madencilik yapmaya teşvik ediyor. Bitcoin ile ilgili Çin tarafından uygulanan ambargo, birimi düşürse de uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmeler, para biriminin tekrar şaha kalkacağını ortaya koyuyor.

Kaynak : Ekonomi Haber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ