A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
28.11.2023 - Akdeniz İş Dünyası
Akdeniz İş Dünyası – Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri – Firma Rehberi

Cumhurbaşkanı Taşeron Konusuna Son Noktayı Koydu

Cumhurbaşkanı Taşeron Konusuna Son Noktayı Koydu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, taşeron düzenlemesinin tafsilatını paylaşarak önemli açıklamalarda bulundu.

Aylardır devam eden taşeron konusundaki çalışmalarda nihayete gelindi. Taşeron işçilerin durumları ile ilgili olan yasal düzenleme hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu düzenlemenin dokuz yüz bin taşeron işçisini ilgilendirdiğini söyledi. Cumhurbaşkanı, taşeron çalışanların 450 bin kadarının da kamuya ait belediyelerde görev yaptığını belirtti. Recep Tayyip Erdoğan, yeni düzenleme sonrası mevsimlik işçilerin de durumlarının değişeceğini ifade etti.

Buna göre yirmi üç bin kişiden mürekkep mevsimlik işçilerin beş ay yirmi dokuz gün olan çalışma zamanları, dokuz ay yirmi dokuz gün olarak güncellenebilecek. 4/C kadrosunda çalışan işçiler ise, 4/B statüsüne entegre edilerek sorunun kökten çözüleceğini belirten Cumhurbaşkanı, yeni müjdeyi vatandaşlara vermiş oldu. Bununla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın beyanatının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu da konu hakkında bir açıklama yaptı.

Bakan, taşeron unvanı ile çalışan tüm işçilerin kadroya geçirileceğini ve sürekli işçi statüsünde değerlendirileceğini söyledi. Bakan ayrıca, bu sürekli işçi statüsünün geçici olmadığını, kalıcı bir kadro tayin edildiğini de belirtti. Sarıeroğlu’nun Twitter’dan yaptığı açıklamalarında işçilerde herhangi bir eğitim şartı ya da yaş sınırının da aranmayacağına dair ipuçları da bulunuyor. Bakan, son olarak bu sabah itibarıyla kamu sektöründe çalışan taşeron işçilerin kadrolu olarak görev yapacaklarını belirtti.

Kaynak : Ekonomi Haber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ