27.10.2021 - Akdeniz İş Dünyası - Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri - Firma Rehberi

Depreme Hazırlık Yasası İçin Çalışmalar Tamamlandı

Reklam
Depreme Hazırlık Yasası İçin Çalışmalar Tamamlandı

6 yıl önce başlatılan dayanıklı olmayan binaların yıkılıp yerine depreme dayanıklı binaların yapılması üzerine başlatılan proje bu yıl hayata geçirilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan, projeyle ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını ve gerekli olan kaynağında belirlendiğini söyledi. Kentsel dönüşüm olarak başlayan projenin olumsuz bazı çağrışımlar yapmasından dolayı vatandaşlar tarafından hoş karşılanmadığını belirten Bakan, bu olumsuz imajın giderilmesi için projenin daha iyi tanıtımının yapılacağı ve adının değiştirileceğini belirtti.
Depreme Hazırlık Yasası olarak isimlendirilen proje için İller Bankası ve Dünya Bankasından sağlanacak olan kredinin projeyi sağlıklı bir şekilde yüretmeye yeterli miktarda olacağından söz eden Bakan, belediyelerle proje kapsamında ortak çalışmalar yapılacağını belirtti. Yıkılacak olan binaların yeniden aynı yere inşa edileceğini söyleyen Özhaseki, aynı yere inşa edilemeyecek olan binalar için de alan ayrıldığını ve binaya çok uzak olmamak kaydı ile yeni binanın bu alanlara inşa edileceğini dile getirdi.
Kaynak : Ekonomi Haber

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ