05.12.2021 - Akdeniz İş Dünyası - Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri - Firma Rehberi

Enerji Projelerine Tam Destek

Reklam
Enerji Projelerine Tam Destek

Dışa bağımlılığı azaltmak, daha temiz enerji üretmek ve daha uygun fiyata enerji üretmek için hazırlanan projeye destek geldi.

Bakan Berat Albayrak tarafından hazırlanan proje Parti tarafından destek aldı. Sabah’ta yer alan habere göre Enerji Bakanı’nın projesi için hazırlanan rapor, yerli enerji üretiminin gelişmekte olan bir ülke için önemli bir adım olduğu ve enerji üretimi projeleri için uzman kişilerin ülkeye getirilmesi gerektiği belirtildi.

Türkiye ekonomisinde yaşanan gelişmenin kişilerin kazanç düzeylerini arttırdığı gibi harcanan enerji miktarının da arttığına dikkat çekildi.

Özellikle YEKA projesine vurgu yapılan raporda, rüzgar ve güneş enerjisi kullanımının Türkiye için önemli getirileri olduğundan ve doğaya dost enerji üretiminin artacağından söz edildi.

Raporda vurgu yapılan önemli noktalardan biri yerli enerji üretimi yapmanın öneminin yanında bu enerjiyi üretip tesis ve teknik işlerle ilgilenecek yerli kadronun daha fazla uzmanlaşmasının gerekliliği konusuydu. Bu amaçla gerekli olan araştırma ve geliştirme çalışmalarına yeterince ağırlık verileceği belirtiliyor.

Raporda Türkiye’nin tek hedefinin enerji konusunda dışa dışa bağımlılık kurtulmak olmadığı, ileri aşamada belirlenen hedefin dışarıya kendi ürettiği enerjiyi satan bir ülke konumuna gelmek olduğu belirtiliyor.

Komisyonca düzenlenen raporda, enerji projeleri için 1 milyar dolar yatırım yapılacağı açıklandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ