A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
28.11.2023 - Akdeniz İş Dünyası
Akdeniz İş Dünyası – Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri – Firma Rehberi

Hükümetten KDV Açıklaması: İndirim Yapılmayacak

Hükümetten KDV Açıklaması: İndirim Yapılmayacak

Bir süredir hükümetten beklenen Katma Değer Vergisi (KDV) konusundaki açıklama bugün gerçekleşti. Bakan Ağbal, KDV konusunda yapılan çalışmalar doğrultusunda herhangi bir indirim olmayacağını kaydetti.

Türkiye ekonomisinin önemli bir parçası olan KDV konusunda bugün hükümetten açıklama geldi. Maliye Bakanı Naci Ağbal, ekonominin ilerleyişi konusunda önemli değerlendirmeler yaparak KDV konusuna da değindi. Yapılan açıklamada herhangi bir indirimin olmayacağı belirtildi.
DAHA İYİ BİR BÜYÜME BEKLENİYOR
Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından basın mensuplarına yaptığı açıklamada Türkiye ekonomisinin 2017 senesinin 3. çeyreğinde, öncekilerine nazaran daha iyi bir büyüme kaydedeceğini belirterek genel toplamda yüzde 5’ten fazla büyüme beklediklerini ifade etti.
Katma Değer Vergisi (KDV) konusunda dünya üzerinde çoğu ülkenin bu vergilendirme sistemini kullandığını belirten Bakan Ağbal, oranın ülkemizde kullanılan kısmının yüzde 18 olduğuna dikkat çekerek bu konuda herhangi bir indirim düşünmediklerini belirtti. Avrupa Birliği’ne bağlı ülkelerde KDV uygulanan ülkeler arasında en az KDV sistemi uygulayan ikinci ülke olduğumuzun altını çizen Ağbal, bu konuda herhangi bir çalışmanın söz konusu olmadığını belirtti.
Kaynak : Ekonomi Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ