A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
28.11.2023 - Akdeniz İş Dünyası
Akdeniz İş Dünyası – Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri – Firma Rehberi

İnternetten Alışveriş Yaparken Dikkat !

İnternetten Alışveriş Yaparken Dikkat !

İnternet üzerinden alışveriş yapanlara yönelik yeni bir uyarı yapıldı. Yapılan uyarıda, online alışverişlerde, ürünün satıldığı site ile ilgili araştırma yapılması gerektiği belirtildi.

İnternet kullanımı arttıkça doğal olarak internet alışverişi de buna paralel olarak artış gösterirken, online alışverişlerde mağdur olan müşteri sayısı da gittikçe artıyor. Buna karşı önlemlerin vatandaşlar tarafından alınması gerekiyor.

ARAŞTIRMA YAPILMALI

Bazı alışveriş sitelerinden ürün satın alırken, o siteler hakkında internet üzerinde biraz araştırma yapılması gerektiğini , site hakkındaki geri dönüşlerin, fikirlerin göz ardı edilmemesinin olası mağduriyetleri engelleyeceğini söyleyebiliriz. Alışveriş yapmadan önce şirketin adını arama motorunda aratarak, hakkında yazılan bilgiler üzerinden hareket edilmesi gerekiyor, her gün binlerce insanın bu şekilde mağduriyet yaşamaktadır.

ÖZELLİKLE İFLAS EDEN ŞİRKETLERE AİT SİTELERE  DİKKAT

Özellikle iflasın eşiğinde olan şirketlerin yaptığı satışlardan sonra ortaya çıkan mağduriyetler konusunda çözüme kavuşturmanın çok zor olmakta , şirket iflas ettiği için gerekli hakların talep edilememektedir.

TEKNOLOJİ MARKETLERİ İLE İLGİLİ DAHA ÇOK ŞİKAYET GELİYOR

Yaşanan olumsuz vakalardan ders çıkarılması gerektiği belirtilirken, alışveriş yapılan şirketlerin seçiminde hassas davranılması gerektiği kaydedildi. Konu, özellikle teknolojik ürünler satan şirketlere yönelik siteleri kapsıyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ