A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
28.11.2023 - Akdeniz İş Dünyası
Akdeniz İş Dünyası – Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri – Firma Rehberi

Konut Satışları Sektöre Umut Veriyor: Büyük Artış Yaşandı

Konut Satışları Sektöre Umut Veriyor: Büyük Artış Yaşandı

Ocak ayından Eylül ayına kadarlık zamanı kapsayan süreçte satılan konut sayısı, geçen seneye nazaran %7,68 seviyesinde arttı.

Açıklanan raporlara göre bu yıl Ocak ayından başlayarak Eylül ayına kadarki süreçte satış işlemleri gerçekleştirilen konut sayısında, geçen seneye nazaran büyük artış yaşandığı kaydedildi. TÜİK tarafından yayımlanan raporda, Ağustos ayında gerçekleşen satışların %4,75’lik bir büyüme kaydettiği ortaya çıktı.

YABANCILARA SATILAN KONUT SAYISI ARTTI

Türk vatandaşı olmayan kişilerde de konut satışı konusunda artış yaşandığı kaydedilirken, ilgili artışın belirlenen süreçte %8,97 oranında arttığı görüldü. Sadece Ağustos ayında yapılan satışların ise 13,5 bin adet olduğu kaydedildi.

SATIŞLARIN DEVAM ETMESİ UMULUYOR

Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmelere göre özellikle Ağustos ayında yaşanan artışın, yılın ilerleyen aylarında da devam edeceği belirtiliyor. Bununla birlikte konut sektörü yetkilileri de ilgili raporlardan dolayı memnun olduklarını ifade ederek, satışların bu şekilde süreceğini umduklarını belirtti. Konu hakkında devlet desteğinin de önemli olduğunu belirten uzmanlar, konut sektörüne yabancıların da yoğun bir şekilde ilgi gösterdiklerini kaydetti.

Kaynak : Ekonomi Haber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ