A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
28.11.2023 - Akdeniz İş Dünyası
Akdeniz İş Dünyası – Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri – Firma Rehberi

Kurban Bayramı’nda Kartlı Harcamalarda Rekor

Kurban Bayramı’nda Kartlı Harcamalarda Rekor

BKM tarafından sunulan raporlarda, bayramda harcanan para dudak uçuklattı. Yapılan açıklamada kartlar üzerinden yapılan alışverişlerin, yaklaşık 5 milyar liraya dayandığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz ayın kredi kartı harcamalarına ilişkin raporlar açıklandı. Açıklanan raporlarda toplamda yaklaşık olarak 187 milyon kart kullanıldığına dikkat çekildi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda, Ağustos ayında ulaşılan verilerin, geçen seneye göre büyük artış gösterdiği belirtildi.

61 MİLYAR LİRA HARCAMA

Raporlarda belirtilen ay içerisinde toplam 61 milyar lira tutarında alışveriş işlemi gerçekleştiği ifade edilirken, bu harcamaların 54,8 milyar lirası kredi kartı ile oldu. Buna göre kredi kartı kullanımı açısından geçen seneye göre %17 oranında bir yükseliş olduğu kaydedildi. Artan teknolojik imkanlar sayesinde kredi kartları üzerinde bulunan temassız ödeme kolaylıklarında da harcamaların arttığı kaydedildi.

4,9 MİLYAR LİRA

Belirtilen dönemde bayramı içerisine alan süreçte yapılan harcamaların yaklaşık 5 milyar lirayı bulduğu belirtiliyor. Bu alışverişlerin geçen seneye göre %26 oranında artış gösterdiği ifade ediliyor. Sektörel bazda ayrıldığı zaman, bu harcamaların %44’ü süpermarket alışverişi, giyim mağazaları ve petrol istasyonları olarak gerçekleştiği belirtildi.

Kaynak : Ekonomi Haber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ