A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
28.11.2023 - Akdeniz İş Dünyası
Akdeniz İş Dünyası – Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri – Firma Rehberi

Ortak ATM’lerden Kesilen Ek Ücret Düşürülecek

Ortak ATM’lerden Kesilen Ek Ücret Düşürülecek

Bütün bankalardan para çekmeye imkan tanıyan ortak ATM’ler ile ilgili yeni bir düzenleme getirildi. Buna göre ortak ATM’lerde ücret konusu belirli bir standarta bindirilecek.

Uzun zamandır hizmet veren ortak ATM’ler, birçok farklı bankalara ait banka hesap kartlarından para çekme konusunda aktif bir şekilde kullanılıyor. Bir süredir vatandaşlar tarafından tepki gören ortak ATM’lerin kullanım ücretleri konusu yeni bir düzenleme ile birlikte gündeme geldi. Buna göre hizmet kullanım bedellerine belirli bir sınırlama getirileceği ifade edildi.

Bankacılık sektörüne ilişkin olarak yapılacak olan değişikliklerde temel amacın ortak ATM kullanımı artırmak olduğu ifade edilirken, bunun için yapılması gereken ilk işlemin bu ATM’lerin kullanım hizmet bedellerinin düşürülmesi gerektiği oldu. Ücretlerinin yakın bir zamanda düşürüleceği ortak ATM’ler ile birlikte bankacılık sektöründe canlılık hedefleniyor. Bu kapsamda yapılacak olan çalışmalara yerli üretim ATM’ler de bulunuyor.

Ortak ATM’lerde bulunan işlem sayısı azlığına da dikkat çekilen açıklamada, bu işlem sayısının da artırılacağı ifade edildi. 2018 Yılı Programı kapsamında yapılacak olan değişiklikler arasında bulunan ortak ATM konusu haricinde birçok değişiklik de yapılacak. Ülke içerisinde çeşitli konularda tasarrufların yüksek seviyelere çıkarılması konusunda BES’in önemini artırmak ve yüksek tüketim ürünlerindeki vergi sisteminde değişiklikler gibi planların bulunduğu programda, bu konularda birtakım güncellemeler yapılacağı bildirildi.

Yapılacak olan değişiklikler arasında tüketici kredilerine ilişkin de bazı uygulamalar bulunuyor. Bu kapsamda aşamalı gelir bazlı borçlanma sisteminin uygulanacağı da program dahilinde bulunan değişiklikler arasında.

Kaynak  : Ekonomi Haber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ