A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
28.11.2023 - Akdeniz İş Dünyası
Akdeniz İş Dünyası – Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri – Firma Rehberi

Süpermarketlerde Ucuz ve Sağlıklı Et Satış Dönemini Başlatıyor

Süpermarketlerde Ucuz ve Sağlıklı Et Satış Dönemini Başlatıyor

Bakan Fakıbaba, ilerleyen dönemlerde süpermarketlerde yeni satış bölümleri kurulacağını ve buralarda fiyat olarak ekonomik ve aynı zamanda sağlık açısından da güvenilir et satılacağını belirtti.

Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba, et satışı ile ilgili yaptığı bir açıklamada yeni bir satış yöntemi geliştirileceğini ifade etti.

YENİ REYONLAR KİRALANACAK

Bakan tarafından yapılan açıklamada, süpermarketlerde hali hazırda bulunan et reyonları haricinde yeni bir bölüm açılacağını belirtti. Buralarda normal fiyatlara nazaran daha ekonomik ve aynı zamanda da sağlık, hijyen konularında daha güvenilir olan etlerin satışının yapılacağını kaydetti.

TALİMATI CUMHURBAŞKANI VERDİ

Kararın yakın zamanda alınacağı düşünülürken, konu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da talimat verildiği bilgisi paylaşıldı. Konu, ilerleyen dönemlerde netlik kazanacak. Şayet bu sistem başarılı olur ve uygulanmaya başlarsa vatandaşın daha sağlıklı ve çok daha ucuz bir şekilde et ürünleri satın almasının yolu açılacak. Et satışları konusunda hassas davranan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, geliştirilecek olan yeni uygulama ile pazardaki firmalara da yol göstermiş olacak.

Fiyat konusunda ucuzluğa gidilmesi de böylece pazardaki rekabeti artırarak, fiyatlarda olası bir düşüşe yol açacak. Şu anda uygulamanın hangi marketlerde ve ne zaman uygulanacağına dair bir resmi açıklama olmasa bile ilerleyen dönemlerde konunun daha net bir şekilde açığa kavuşması bekleniyor.

Kaynak : Ekonomi Haber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ