A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
28.11.2023 - Akdeniz İş Dünyası
Akdeniz İş Dünyası – Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri – Firma Rehberi

TATA’dan Türkiye’ye Yatırım Hamlesi

TATA’dan Türkiye’ye Yatırım Hamlesi

Hindistan’ın otomotiv konusunda lider markası Tata’dan Türkiye konusunda gelişme yaşanacağı belirtildi. Şirketin Türkiye’ye yatırım yapması planlandığı kaydedildi.

Dünya pazarında birçok sektörde faaliyet gösteren Tata’nın Türkiye pazarına gireceği gündeme geldi. ÇALIK HOLDİNG’E ZİYARET Şirketin Avrupa Bölge Başkanı Chadha ile birlikte şirketin Telekom Türkiye Genel Müdür Arıtürk’ten Çalık Holding’e bir ziyaret düzenlendi. Tata bünyesinde Çalık Holding’e gelen yöneticileri Özgür Ulupınar konuk etti.

ULUPINAR AÇIKLADI: “YATIRIM GELEBİLİR”

Görüşme sonrasında açıklama yapan Ulupınar, şirketin Türkiye’ye yatırım yapmayı planladıklarını ifade etti. Konu hakkında bilgi aldıklarını belirten Ulupınar, yatırım konusunda ülkenin içerisinde bulunduğu avantajların misafirlere aktarıldığını ifade etti. Son olarak, Türkiye’ye 2018 yılına gelmeden hemen önce çok büyük yatırımların gelme ihtimalinin yüksek olduğunu belirten Ulupınar, açıklamalarını sonlandırdı. Tata yöneticileri tarafından yapılan ziyarette, ülke hakkında genel bilgi alındığı öğrenilirken, şirketin hangi alanlarda yatırım yapacağı konusu netlik kazanmış değil.

Şirketin daha önce İngiltere markası olan Land Rover ile Jaguar’ı satın alması, dünya çapında büyük bir gündem haline gelmişti. Şirketin marka gücü günden güne artarken Türkiye’ye yapılacak olan yatırımla daha da yükseleceği düşünülüyor.

Kaynak : Ekonomi Haber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ