A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
16.04.2024 - Akdeniz İş Dünyası
Akdeniz İş Dünyası – Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri – Firma Rehberi

Türkiye Bulgaristan ile Enerji Konusunda İş Birliği Yapılacak

Türkiye Bulgaristan ile Enerji Konusunda İş Birliği Yapılacak

Yapılan açıklamalarda Bulgaristan’ın enerji sektörü kapsamında Türkiye ile işbirliği yapacağı belirtildi.

Bulgaristan yönetimi tarafından ele alınan konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, enerji sektörü kapsamında Türkiye ile birlikte önemli projeler gerçekleşeceği ifade edildi. Eylül ayı içerisinde iki ülkenin Enerji Bakanları arasında yapılan görüşmelerin bir sonuca bağlanacağı belirtilirken, görüşmelerde genellikle doğalgaz ve elektrik enerjilerine yönelik olarak kararların alındığı ifade edildi.

FİZİBİLİTEYİ TÜRKİYE YAPACAK

Söz konusu ülkenin Büyükelçi’lerinden Nadezdha Neynsky tarafından yapılan değerlendirmelerde, konu hakkında yapılacak olan ‘yapılabilirlik’ çalışmalarının Türkiye tarafından idare edileceği belirtildi. Yapılacak olan çalışmalardan sonra kararın ortak bir şekilde verileceğini aktaran Neynsky, gerçekleşecek olan doğalgaz kapsamındaki projenin büyük önem taşıdığını belirtti.

TÜRK AKIMI

Türk Akımı konusuna da değinen Büyükelçi, yapılacak olan projelerde bu mevcut projenin de kapsam altına alınacağını, buradan da fayda sağlanabileceğini belirtti. Gerçekleştirilecek olan iş birliği ile büyük adımların atılacağı belirtilirken, ilerleyen günlerde yapılacak olan fizibilite çalışmalarından sonra iki ülke arasındaki heyet tekrar bir araya gelecek ve projenin detaylarını görüşecek.

Kaynak : Ekonomi Haber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ