A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
A1 Teknoloji / Redpos Yazılım Ltd.Şti.
28.11.2023 - Akdeniz İş Dünyası
Akdeniz İş Dünyası – Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri – Firma Rehberi

Ucuz Et Fiyatları Belirlendi: Yakın Zamanda Satışa Çıkacak

Ucuz Et Fiyatları Belirlendi: Yakın Zamanda Satışa Çıkacak

Bakan Fakıbaba’nın bir süre önce gündeme getirdiği ucuz ete ilişkin fiyatlar açıklandı. Buna göre kıymanın 29 liradan satılacağı belirtilirken kuşbaşının kilosunun 31 liradan satılacağı belirtildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından geride bırakılan günlerde yapılan açıklamada, ucuz et fiyatlarına ilişkin olarak çalışmaların yakın zamanda çözüme kavuşacağı belirtilmiş ve et fiyatları konusunda büyük bir indirimin getirileceğini ifade etmişti.
Bakan Fakıbaba tarafından yapılan açıklamada, Bakanlık kapsamında konu hakkında hummalı çalışmalar sürdürüldüğü belirtilmiş ve ülkedeki hayvancılık sektörünün canlandırılması için gereken adımların atılacağı ifade edilmişti. Konu hakkında yapılan yeni açıklamada söz konusu ucuz et fiyatlarının çok yakın bir süre içerisinde devreye gireceği belirtildi. Bu kapsamda fiyatlar ile ilgili de bilgiler aktarıldı. Kıymanın kilogram fiyatı 29 lira olarak belirlenirken kuşbaşında ise kilogram fiyatı 31 lira olarak kaydedildi.
Bakan Fakıbaba, geçtiğimiz günlerde ucuz etlerin zincir marketlerde satılabilmesine ilişkin olarak da çeşitli uygulamaların yapılacağından bahsetmişti. Geniş tüketici ağına ulaşabilmek için zincir marketler aracılığı ile yapılan satışların daha etkili olacağını belirten Bakan, bu kapsamda zincir marketlere bazı şartlar sunmuştu.
Kuşbaşı ve kıyma fiyatlarını Bakanlık tarafından belirlenen ücretler ile satan marketlere karkas eti satışı yapılacağı sözünü veren Bakan, şartları karşılayanlara ucuz et satışı imkanı sağlayacaklarını ifade etmişti.

Kaynak : Ekonomi Haber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ